FacebookGoogle+
דף הבית >> קידום לקוחות >> אימון עסקי >> אימון אישי להצלחה
 
מאמר מספר 1

שינוי קריירה בעזרת אימון מנהלים

בעבודתי כמאמנת מנהלים, אני נתקלת בלא מעט פניות של מנהלים בדרגים בכירים ובדרגי ביניים ששואלים אותי מהו העיתוי המתאים לערוך שינוי קריירה. מנהלים שעובדים בארגון מספר שנים, לפחות 6 שנים , חשים לעתים תחושה של שחיקה, ובודקים את האפשרות לערוך שינוי עם עצמם. אחת הדרכים לברר עם עצמנו מהו השינוי הנדרש, מתי לערוך אותו, האם ניתן לערוך שינוי זה בארגון בו אני עובד כיום,או בארגון חדש היא באמצעות תהליך של אימון מנהלים.
באימון מנהלים המאמן העסקי המכונה גם מאמן מנהלים, בודק עם המתאמן –המנהל לא רק מהם כישוריו של המנהל, אלא מהו חש לגבי השינוי. חוקרת בשם ליסה פלדמן שספרה  You Aren’t  at the Mercy of Your Emotions - Your Brain Creates Them  מפרסמת את פרי מחקרה שלמעשה רגשות הם ניחושים שהמוח עושה. רואים זאת במחקר באמצעות אותות חשמליים, הניחושים בנויים על פרשנויות של אנשים מניסונם בעבר. בתהליך של אימון מנהלים המאמן העסקי מברר מהם הפרשנויות של המתאמן שמקדמות אותו בחיים בכלל ובחיים המקצועיים, ואלו הם הבולמים אותו. מכאן יחדיו מגדירים את ההחזון ואת היעדים החזונים והיעדים הראשוניים להשגת המטרה. על מנת לבדוק את הדיוק בהגדרת היעדים בתהליך אימון מנהלים, לאורך כל הדרך ,ישאל המאמן את המתאמן בתהליך של אימון מנהלים מהו חש לגבי היעד, ועד כמה הוא מתלהב בתהליך של 1-10 מהתהליך. תהליך
אימון מנהלים הוא תהליך קצר מועד בין כ 12 מפגשים ,כשהתוצר מהמפגשים הוא תוכנית פעולה של מה המנהל צריך לעשות ומתי על מנת להגיע ליעדים שהציב לעצמו.


מאמר מספר 2


אימון אישי ומוטיבציה


מוטיבציה פנימית היא מרכיב הכרחי בהצלחה. זוהי תכונה מובילה לאחר רמה מינימלית של אינטליגנציה. ד"ר אייל דורון מביא את מחקרם המרתק של אלן ואדל קוטפריעד שחקרו את התפתחותם של ילדים ארבעה עשורים, ומצאו שהילדים שהפכו למצליחים הם אלו שפתחו מחוננות מבחינה מוטיבציונית. בקרב מבוגרים הגדלת גורם המוטיבציה תורם משמעותית להצלחה בעולם העבודה. תהליך של אימון אישי עוזר לפרט להגדיר מהם מקורות הכוח שלו, אלו משאבים דרושים לאדם כדי להצליח, מאמן אישי יסייע ללקוח באמצעות אימון אישי לאתר את המשאבים הקרטיים כדי להעלות את המוטיבציה להצלחה. בתהליך של אימון אישי בונים תוכנית פעולה ליישום החזון שאותו מגדיר האדם שהגיע לאימון אישי. תהליך אימון אישי אורך בין 8-12 מפגשים בני שעה וחצי כל אחד. גורם חשוב להצלחת תהליך אימון אישי הוא לשמור על תדירות קבועה של מפגשים - אחת לשבוע או אחת לשבועיים.


מאמר מספר 3

אימון אישי לקריירה ודור הY

אתגרי עולם התעסוקה רבים הם, ואחד המאפיינים את עולם העבודה הוא הקושי של העובדים והמעסיקים להכיל את דור הY.  מתאמנים בני דור Y שבאים לאימון קריירה מאופיינים לרוב בתחלופה של מקומות עבודה רבים. עד גיל 38 דור הy צפוי להחליף מקומות עבודה רבים בעוד בני הדור הקודם נשארים עשרות שנים באותו מקום עבודה.  אימון אישי לקריירה מסייע למתאמן להגדיר מה יהיה מצב שיא ההצלחה עבורו בעולם הקריירה, ומה יהיה המימוש העצמי של המתאמן. אימון לקריירה מתמקד בדרכים להביא לידי ביטוי את הידע של הפורמאלי והלא פורמאלי של המתאמן, והניסיון המקצועי שלו. באימון קריירה המאמן יתייחס גם למשך השהייה בכל שלב בעולם התעסוקה. חשוב שמאמן אישי ו מאמן עסקי יכיר את האתגרים של עולם התעסוקה העכשווי, ויתן למתאמן כלים להתנהלות בעולם תעסוקה שמעמיד אתגרים רבים למנסים להשתלב בעולם העבודה


מאמר מספר 4

אימון אישי להצלחה


זוכה פרס נובל לכלכלה התנהגותית הכלכלן האמריקני ריצ'ארד ת'אלר טוען שההתנהגות האנושית אינה רק רציונלית ותועלתנית אלא מונעת מהביטים נוספים. בתהליך של אימון אישי להצלחה בודק המאמן עם המתאמן לאורך כל הדרך מה הרגשות ששינויים כאלו ואחרים מעוררים אצל המתאמן.
מסתבר שהחלטות משמעותיות מתקבלות לא רק על פי הרציונל, ועל כן תפקיד המאמן האישי והמאמן העסקי לשקף למתאמן עם מה הוא יוצא לדרך על מנת לחולל את השינוי המיוחל. אימון אישי ,שהוא מתודולוגיה שנשענת על בסיסי תאוריה מתחומים רבים , מדגיש את הצורך להציב יעדיים ריאלים, ברי השגה, בתוך טווח זמן מוגדר מראש על מנת להביא למתאמן את ההצלחה ההוא חווה. אחד הבסיסים התיאורטיים לתהליך של אימון אישי הוא הפסיכולוגיה החיובית שמניחה שמה שיניע את האדם הוא לא הכשלונות שלו , אלא שיחזור של הצלחות שהמתאמן חווה בעבר. בתהליך של אימון אישי , אימון עסקי ואימון לקריירה יקפיד המאמן לשקף למתאמן מהן ההצלחות שלו מהעבר, ומה היו רכיבי ההצלחה שסיעו למתאמן להגיע להצלחות בעתיד. בתהליך של אימון אישי ואימון עסקי, המאמן האישי והמאמן העסקי יעודד את המתאמן לבדוק כיצד ניתן להשתמש במרכיבים אלו ליעדים עתידיים שהמתאמן לוקח על עצמו כדי להצליח בעתיד.


מאמר מספר 5

הקשר בין מנהיגות לתהליך של
אימון אישי

תהליך אימון אישי מוגדר כמערכת יחסים בינמקצועית המסייעת לפרט להגיע ליעדים שהפרט מציב לעצמו. בתהליך של אימון אישי אני שומעת רבות מתמאנים את המשפט:"תעזרי לי לפתח מנהיגות" האם ניתן בכלל לפתח מנהיגות ומה הקשר בין מנהיגות לתהליך של אימון אישי. החוקר שולץ (2006) הגדיר מנהיגות כפעולות של הובלה של הפרט בעל ביטחון עצמי, רצון להשגת יעדים, יכולות בינאישיות גבוהות , להשגת השיגים. בתהליך של אימון בכלל ותהליך של אימון אישי, אימון לקריירה, אימון מנהלים  ואימון עסקי, המאמן מגדיר יחד עם המתאמנים מהן היכולות שיסייעו למתאמן להעז ולפעול לקראת שינויים משמעותיים בחייהם. אימון לקריירה יתמקד למשל גם בהכנה לראיון עבודה, ומהן התשובות שהמתאמן נדרש כדי לעבור את הראיון בהצלחה. בכל תהליך של אימון המתאמן בעזרת ה מאמן האישי וה מאמן העסקי יגדירו מהן האמונות המקדמות את המתאמן להצלחה, ומהן המיומנויות הנדרשות כדי לפתח מניהוגת עצמית של המתאמן. מנהיגות עצמית היא היכולת להניע את הפרט קדימה, ולהיות מונע מגורמי מוטיבציה פנימיים. תהליך של אימון אישי מעורר את האדם למודעות למהם המניעים הפנימיים  להצלחה. 


 
אימון מנהלים
אימון לקריירה
אימון עיסקי בתל אביב
אימון אישי במרכז